VY, kteří přemýšlíte, zda využít služeb Dana Tichého, doporučuji si přečíst tento článek!!!

Pře začátkem terapie jsem byl jako každý jiný a přeci výjimečná osobnost s psychickým a fyzickým defektem. Uzavřený do sebe. Navenek jsem nedával nic znát a nikoho si nepouštěl k tělu. Každý den jsem řešil problémy, které se mi nepodařilo změnit.

V průběhu terapie bylo super, že Dan začal pomalu a postupně se mě snažil poznat (pokud by jednal, jako většina "profíků" rychleji a cíleně, okamžitě bych to ukončil a uzavřel se ještě více). Podařilo se mu dostat se mi do hlavy a vysvětlit věci, které jsem si nepřipouštěl, podvědomě si je vyjasnil jinak a nebo mi byly falešně vštípeny do hlavy.

Po ukončení spolupráce jsem nějakou dobu přemýšlel a bojoval s tím. "I když hlava dostane radu, vždy je to účinné, pokud si na to vlastní hlava přijde sama" a to Dan dobře ví a jen mi při terapii dával impulzy a popoháněl správným směrem.

Na závěr bych terapii popsal, jako strašný zážitek (i dnes to tak vidím) a dokonce podvědomě zapomínám Danovo jméno, abych si nemusel ten velký šok pro hlavu znovu vybavit. Ale!! Jsem stále za Jeho terapii nesmírně rád. Udělal ze mě lepší osobnost a dokázal jsem si ujasnit priority a vyčistit hlavu a nechat jen pravdivé myšlenky bez lží a falše. "Každý se musí dostat na dno, aby zjistil, co je pro něj důležité a co sám chce". Dane děkuji Ti moc a vždy budu rád, že jsme se viděli a dokázal jsi ze mě udělat skoro dokonalého muže. "Nejdůležitější jsou vlastní pocity a pak možná těch druhých, neboť nevíme jejich pravdivost a záměr"

Tomáš Kučera

fyzioterapeut ženské hokejové reprezentace

"Dan je mentální kouč, který mi pomáhá zlepšit se ve vrcholovém sportu, kde rozhoduje motivace, nasazeni a zejména schopnost udržet chladnou hlavu ve stresu. Začali jsme spolupracovat v lete 2017, krátce před odjezdem na MS a už po první dvouhodině jsem věděla, že to opravdu stoji za to. Velmi rychle poznal mé silné a slabé stránky, zhodnotil, které věci půjdou vyřešit snáz a na kterých budeme muset pracovat déle. Takovýmto systémem práce ve vícero rovinách postupně rozkrýváme a ladíme nejen jednotlivé složky výkonu, ale i hlubší věci, například nefunkční vzorce z dětství. Pro mne to místy vůbec není snadné. Naštěstí Dan je velmi trpělivý, ustojí hluboké emoce, které jsou ve sportu i v soukromém životě často silné. Současně je super, ze se na něj můžu obrátit i po telefonu, pokud se vyvrbí nečekaná situace. Rozhodne bych Dana doporučila jako soukromého mentálního kouče všem, kteří se chtějí v čemkoliv posunout dál.

Adéla Finsterlová (rozená Indráková)

juniorská vícemistryně světa v orientačním běhu

"Proč by měli lidi využívat tvé služby? protože pomáhají - mě pomohlo srovnat si v hlavě myšlenky, s tvými otázkami, které mě přitom vedly a objevovaly se znovu a zas ve chvílích, kdy jsem se měla obrátit sama do sebe což není úplně jednoduché, příjemné někdy:-)ale pak jsem měla pocit, že jsem si odpověděla sama - tj. žádné rady jak co mám dělat od někoho dalšího.... měla jsem pak pocit, že jsem si poradila sama, tak jak jsem to cítila, tak jak jsem to byla já:-)nebylo to pro mě jednoduché, ale cítila jsem v podstatě okamžitý efekt a to mě hrozně bavilo to pak pozorovat jak se věci mění... jak v mé hlavě začínají fungovat jiné programy, objevující se vedle těch starých, které postupně slábly...."

Ladislava Modlíková

"Spolupráci se školitelem panem Danielem Tichým, pro nás zajistil Peugeot ČR. Osobně jsem s ním absolvoval nejprve základní a pokročilé prodejní dovednosti a poté jako vedoucí prodeje ještě několikadenní projekt osobního rozvoje a managerských dovedností pro tuto svou pozici. Za sebe musím říci, že pan Tichý byl a je z mého pohledu vždy velmi důkladně připraven a tím pádem ho nebylo možné zaskočit jakýmkoliv dotazem. Školení jím vedená, vždy byla věcná a měla spád. Nebyl prostor se nudit :-). Odborné znalosti pana Tichého byly výborné a to jak ve věci školitelské, tak k danému tématu. Výborně dokáže pracovat s celým týmem posluchačů a udrží jejich pozornost. Na jeho školení jezdím rád, protože jsou pro mě vždy přínosem. Z každého si odvezu, nějaké nové poznatky, které se po jeho vysvětlení, snadno zařazují do použití v praxi. Nedozvíte se totiž jen nějakou poučku, ale naučí vás s ní pracovat, tak aby to mělo přínos pro praxi i pro vás osobně ve zjednodušení si práce, nebo jejím lepším pochopení.

Další zkušenost, kterou mám, tak je ta, že neškolil jen mě, ale i můj tým podřízených(prodejce,skladníky,přijímací techniky a podobně). Od všech mám na školení vždy velmi kladné ohlasy a co je pro mě nejdůležitější je to, že podřízení nejezdí na tato školení, která vede pan Tichý, s odporem jako na některá jiná. Nemusím je tedy přesvědčovat o důležitosti a jedou dobrovolně a rádi, což se mi dříve nestávalo s jinými agenturami, nebo školiteli. Tím, že jezdí rádi a dobrovolně, tak si z daných školení i přivezou více vědomostí a praktických rad, a troufnu si říci, že se to vždy projeví na jejich větší chuti k práci, lepších výsledcích a třeba i v pozitivnějším přístupu k zákazníkům a podobně.

Nevím jak více zhodnotit dovednosti pana Tichého, snad jen tak že spolupráce s ním vždy byla a je skvělá.

Daniel Král
Vedoucí prodeje

Peugeot Auto Drásta s.r.o.

Sokolov, Karlovy vary"

"1. Z jakého důvodu jsme s ním spolupracovali?
Kia spolupracovala s agenturou Kanu, pro kterou Dan pracoval.
Vedoucí pracovníci Kanu Dana doporučili jako vhodného pro náš projekt.
2. Na jakých projektech u KIA pracoval, a v jaké roli?
Projekt profesního vzdělávání vedoucích servisů a přijímacích techniků.
Obsahem projektu bylo absolvování několik běhů školení, která byla zaměřena na:
- - typologii zákazníků
- zvládání krizových situací
- objevení nových možností a přístupů v každodenní činnosti
Cílem projektu bylo zlepšit kvalitu servisních služeb.
3. V čem to bylo pro nás přínosné a z jakého důvodu jej doporučujeme?
Dan projevil hlubokou znalost dané problematiky a tudíž dokázal vše účastníkům zdůvodni a vysvětlit. Navíc svým osobním přístupem vždy dokázal účastníky dostat do přirozené pozice a nálady, což je nutné pro adekvátní dopad školení.
Vše mohu potvrdit, neboť jsem se všech školení osobně účastnil jako zástupce importéra.
Dana bych doporučil z důvodu dodávání školení vysoké kvality, profesní hodnoty a kvalitního hodnocení školení ze strany účastníků.

Daniel Fára
Technický školitel KIA a.s."

"1. PROČ Dana?

Spolupracuji s Danem, protože pružně reaguje na vývoj situace v učebně, umí vybruslit z komplikovaných situací, ovládá umění improvizace. Proto zvládá doručit účastníkům školení potřebné vědomosti, dovednosti a postoje. Líbí se mi Danova schopnost zaujmout "obtížné" studenty a pracovat s nimi.
2. PROJEKTY + ROLE
Rozvoj obchodního týmu ACI Inrenational
* Kouč obchodníků v terénu (spolujízdy)
* Tajný nákupčí
* Lektor (školení prodejny, obchodní zástupce, manažery)

Robert Stuchlík

Majitel školící společnosti

Pujde.to."

"Z důvodu nutnosti změn systému řízení a nastavení motivace si naše firma objednala služby pana Daniela Tichého

Působil u nás jako kouč pro technické a administrativní pracovníky
- stanovení silných a slabých stránek - nasměrování k rozvoji silných stránek a potlačení slabých
Výsledkem byla výrazně vyšší efektivita práce jak technických, tak administrativních pracovníků - s menší vynaloženou námahou
- také ze strany zaměstnanců byl koučink velice dobře hodnocen - umožnil jim osobní růst a rozvoj
Můj subjektivní pocit: pan Daniel Tichý má mimořádné schopnosti v orientaci lidských povah a odhalení možností každého jedince a to velmi nenásilnou a příjemnou formou. Spolupráci s ním mohu vřele doporučit.

Jarmila Hloušková,

jednatelka a spolumajitelka firmy ANODUS"

"S Danem Tichým spolupracujeme při tvorbě a realizaci školení a workshopů pro prodejce ojetých vozidel v rámci našich aktivit pro dealery a importéry vozidel. Jako trenéra a kouče využíváme jeho dovedností například při školení prodejních dovedností, zvládání námitek, typologie zákazníků či jednání se zákazníky. Díky jeho profesionálním metodám, schopnostem a pružnosti se přizpůsobit průběhu workshopů jsou tato školení pozitivně oceňována nejen námi, ale především i samotnými účastníky.

Jan Černý

školitel DT

DEKRA CZ a.s. 

"Dámy a pánové,

jmenuji se Luděk Pfeifer a jsem spoluzakladatelem a spolumajitelem poradenské společnosti M.C.TRITON a dalších firem. (www.mc-triton.cz, www. lentikats.eu, www.tcg.cz)

Společnost M.C.TRITON je jedním z nejrenomovanějších poskytovatelů profesních služeb na českém a slovenském trhu (www.czechtop100.cz - 100 obdivovaných firem ČR, www.mapauspechu.cz).

Logicky tak na lidi ve svém týmu klademe nejvyšší nároky profesní i lidské. Odbornost i hodnoty individuálního výkonu, spolupráce, odvahy, slušnosti a růstu jsou kritérii, kterým musí vyhovět kolegové oblékající náš dres.

Společnost M.C.TRITON je partnerem klientům, kteří realizují strategicky významné a ambiciózní změny. Ty se tak dotýkají mnoha stránek života firmy a jejich úspěch závisí na hluboké profesionalitě aktérů i schopnosti vidět věci z nadhledu, v souvislostech a dlouhodobé perspektivě. Je zřejmé, že takové dovednosti musí mít i naši lidé.

Členem našeho týmu byl v letech 2006 - 2009 i Daniel Tichý. Jeho specializací byl rozvoj lidského potenciálu našich klientů. Odbornost Daniela Tichého v koncipování rozvojových projektů a jejich realizaci (blíže specifikováno dále) a vnímavost k souvislostem takových projektů byla hlavním důvodem naší spolupráce. Dan byl zvyklý brát předně a přísně v úvahu zájmy klienta, jeho potřeby, očekávání, konkrétní výchozí realitu. Byl citlivý nejen ke "klientovi" jako zadavateli projektu, ale i ke každému jedinci, se kterým na straně klienta spolupracoval během realizace projektu. Výborná vybavenost znalostmi, schopnost nápaditě, pružně a tvořivě znalosti uplatňovat, smysl pro práci v týmu i zdravá tvrdohlavost - to byly hlavní vklady Dana do projektů, na kterých se u nás podílel.

Obsahem projektů, na kterých Dan pracoval, byl především rozvoj lidského a intelektuálního kapitálu našich klientů. Příkladem mohou být: dlouhodobé a strategicky zacílené projekty rozvoje manažerských dovedností na všech úrovních řízení, rozvoje dovedností obchodníků, rozvoje HR generalistů i specialistů. Projekty zvýšení zákaznické orientace. Projekty změny firemní kultury. Projekty rozvoje interní komunikace. Lze říct, že podstatným rozměrem všech zmíněných projektů byla potřeba změnit myšlení lidí - změnit jejich profesní hodnoty, přístupy, postoje a chování. Právě s takovými potřebami klienta výborně ladila nejen Danova znalostní a dovednostní výbava, ale i empatie a touha jít k podstatě věci.

Dan na projektech pracoval ve fázi přípravy i realizace. Osvědčil se jak v roli trenéra, kouče, facilitátora důležitých workshopů, tak i v roli manažera projektů.

Zajímají-li Vás konkrétnější nebo další informace, nerozpakujte se zavolat mi. Telefonní spojení na mě je 602 310 727.

V Praze, 2. 2. 2017

Ing. Luděk Pfeifer, CSc."